Stavte v dnešných časoch na hygienu. Odstráňte až 99% baktérií. 

Správne hygienické čistenie a údržba podlahy. Testovali sme nový mop a čističe Bona

odstrani 99% bakteriiVäčšina nečistôt, vrátane baktérií a vírusov, skončí v priebehu času na podlahe. Je dôležité, aby sa zabránilo možnosti usadzovania nečistôt v ťažko prístupných oblastiach povrchu podlahy. Ide hlavne  o malé medzery medzi podlahovými prvkami, v miestach, kde je povrch podlahy narušený a pôvodný ochranný náter už neplní svoju funkciu.

Najmä v prípade drevených podláh, či už v dôsledku opotrebenia alebo zmeny klímy alebo nesprávnej údržby, existuje riziko poškodenia povrchu  podlahy najčastejšie. Pravidelné ošetrovanie  povrchu podlahy je však potrebné aj pre laminátové, vinylové, PVC, linoleum alebo podlahy z marmolea, čo odporúčajú aj poprední svetoví výrobcovia podláh.

bona mop 99% odstrani bakterii


Ak vašu podlahu pravidelne nečistíte a neošetrujete čistiacimi prostriedkami na podlahu, ale len s bežným saponátom, spravidla štýlom rozotierania, nemôžete očakávať zázraky. Výsledkom môže byť matný vzhľad a šmuhy. Okrem toho, príliš veľa kvapaliny škodí vašej podlahe. Ak chcete naozaj kvalitne vyčistiť a ošetriť podlahu, použite prostriedky, ktoré sú na to určené. Vďaka tomu si môžete byť istí, že vaša podlaha vydrží dlhšie a bude naozaj čistá. Vyhnite sa univerzálnym čistiacim prostriedkom, môžu totiž niektoré špecifické povrchy podláh poškodiť!

TESTOVANÉ! Bona mop a čistiaci prostriedky odstránia 99% baktérií z povrchu podlahy.

Bona, popredný svetový výrobca produktov na podlahy, pre vás nechal otestovať v nezávislom laboratóriu novú patentovanú utierku z mikrovlákna Bona Cleaning Pad v kombinácii s niekoľkými čistiacimi prostriedkami Bona. Test bol zameraný na odstránenie nečistôt a baktérií z rôznych typov povrchov podláh. Výsledky testov ukázali, že prišlo k odstráneniu 99% baktérií E. Coli a Listeria z povrchov vyčistených podláh. Samotné testy boli vykonané ako na drevenej dubovej podlahe tak i na vinylovej podlahe. 
Čistiaca utierka Bona® Cleaning Pad, je určená pre mopy Bona, je vyrobená z mikrovlákna a má jedinečný dizajn s dvoj-zónovou čistiacou akciou. Tmavo modré vonkajšie vlákna narúšajú nečistoty, zatiaľ čo svetlomodré vnútorné vlákna zachytia a absorbujú uvoľnené nečistoty. Utierka Bona Cleaning Pad je šetrná k vaším podlahám a navrhnutá tak, aby sa ľahko pripevňovala na suchý zips ku všetkým mopom Bona. Utierka Bona zdvíha nečistoty  z podlahy, namiesto toho, aby ich tlačila pred sebou, chráni povrch pred poškriabaním. Utierku je možné opakovane prať v práčke a vydrží až 500 praní.

Bežné čistiace utierky môžu posúvať nečistoty, rozptyľovať prach a zanechať zvyšky špiny. Investícia do kvalitného mopu a mikrovláknovej utierky Bona Cleaning Pad sa vám určite oplatí.

Aby vám podlaha vydržala čo najdlhšie ako nová a to ako vo funkčnosti a vzhľade, je potrebné dopriať podlahe skutočnú starostlivosť, ktorú potrebuje.  Náklady za kvalitné čistiace a údržbové prostriedky sa vám určite vrátia, najmä v podobe dlhšej životnosti podlahy a jej krásnym vzhľadom.

bona mop 99% odstrani bakterii

Čistenie podlahy

Na trhu je široký výber podlahových krytín, ktoré sa líšia nielen materiálom vlastnej podlahy, ale aj podľa typu povrchovej vrstvy a jej konečnej úpravy. Odporúča sa použiť správny čistič pre každý typ podlahy.
Pre parkety, lakované drevené podlahy a vrstvené drevené podlahy je vhodný Bona Čistič na parkety; pre vinyl, PVC a linoleum špeciálny čistič Bona Clean R50.
Pre správne čistenie podláh, odporúčame používať kvalitné mopy, ako je napríklad Bona Spray Mop alebo prémiový Bona Premium Microfiber Floor Mop, ktoré vám pri upratovaní efektívne pomôžu. V oboch prípadoch je čistiaca utierka z mikrovlákna už súčasťou balenia, pripevňuje sa k mopu suchým zipsom pomerne jednoducho a rýchlo a otočná hlava mopu dosiahne aj pod radiátory a ťažko prístupné miesta. Výhody: jednoduché použitie kvalitného čističu a mikrovláknovej utierky Bona bezpečne odstraňuje baktérie bez použitia agresívnych chemikálií.

V prípade naozaj silnej kontaminácie podlahy nemáme inú možnosť, ako použiť čistenie strojom. Systém Bona Hĺbkového čistenia využíva špeciálny stroj Bona PowerScrubber a je vhodný nielen pre drevené, vinylové a PVC podlahy, ale aj pre terasové podlahy. Viac informácií o Bona Hĺbkovom čistení nájdete na stránke www.renovujeme-podlahy.cz.

Údržba podlahy

Aby vám podlaha krásna po dlhú dobu, je nutné používať prípravky na údržbu, ako sú leštidlá, oleje a polyméry. Tie dodajú podlahe dokonalý vzhľad a predovšetkým prispejú k jej dlhšej životnosti. Môžeme odporučiť všetky bežné Bona leštidlá a osviežovače. Špeciálne pre vinyl, linoleum a PVC podlahy, k dispozícii je tiež 2-v-1 Bona Clean R60 čistiaci prostriedok, ktorý nielen čistí podlahu, ale tiež poskytuje ochranný film na povrchu. Profesionálny výsledok sa dosiahne pomocou Bona Shield R polyuretánovej politúry na údržbu, špeciálne navrhnutej pre elastické podlahy, ako je linoleum, vinyl, guma a PVC.

Pravidelným používaním vysoko kvalitných zariadení na údržbu nielen predĺžite životnosť podlahy, ale aj zvýšite odolnosť voči znečisteniu a ložiskám nečistôt.

bona mop 99% odstrani bakterii

Bona pod lupou

Bona je švédsky výrobca širokej škály podlahových výrobkov, od profesionálnych lakov, olejov, lepidiel a podlahových brúsok až po kvalitné čistiace a údržbové výrobky pre podlahy. Sortiment výrobkov Bona na čistenie a údržbu podláh je tiež vyvinutý so zreteľom na ekológiu a získal ocenenie Greenguard. Pre viac informácií o spoločnosti Bona, navštívte www.bona.com/cz


Nakupujte u predajcov podláh, v hobby obchodech, alebo dokonca bezpečne on-line z domu


Čistiace prostriedky, leštidlá, utierky a mopy Bona nakúpite v pohodlí vášho domova v našom e-shope www.bonaspraymop.sk. Teraz v akcii balíček pre PVC / LVT, vinyl, marmoleum, gumové podlahy: Bona Clean R50 + Bona Premium Microfiber Floor Mop ZADARMO!   

Odporúčané prípravky:


Bona Čistič na parkety – čistiaci prostriedok na drevené lakované a korkové podlahy.
Bona Čistič na olejované podlahy – čistí a impregnuje drevené olejované podlahy.
Bona Čistič na laminátové podlahy a dlažby – čistiaci prostriedok na laminátové podlahy, PVC, keramické obklady, marmoleum, vinyl.
Bona Polish – prostriedok na udržiavanie drevených lakovaných podláh, lesklý/matný.
Bona Clean R50 – bežné denné čistenie marmolea, vinylu, guma, PVC / LVT podlahy.
Bona Clean R60 – prípravok 2v1 pre údržbu marmolea, vinylu, guma, PVC/LVT podláh.
Bona Shield R - PU ochranná politúra pre vinyl, PVC / LVT podlahy. Verzia lesk a mat.
Bona Spray Mop – pre údržbu všetkých typov podláh. Súprava obsahuje čistič, mop, utierku z mikrovlákna.
Bona Premium Microfiber Floor Mop – prémiový mop s utierkou z mikrovlákna.
Bona Cleaning Pad – patentovaná utierka z mikrovlákna na čistenie podláh odstraňuje 99% baktérií.
Bona Applicator Pad – patentovaná utierka z mikrovlákna, na aplikáciu leštidiel a polišov.
Bona Dusting Pad – patentovaná prachovka s elektrostatickým účinkom na suché čistenie podláh.

bona mop 99% odstrani bakterii

 Zavři